Arsuz’da Üçüncü Köprünün Temeli Atıldı

0
92

arsuz köprü yapımı2Başkan Savaş; “Arsuz’un Hizmete Susamışlığını Gidermek İçin Çalışıyoruz”

Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesi’nde yapılacak olan Arsuz Köprüsü’nün temeli atıldı. Kurban kesilerek gerçekleşen temel atma törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Fen işleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve CHP Hatay Milletvekili Mevlit Dudu katıldı. Tören öncesinde ulu önder Atatürk ve şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Birlikte Çalışarak Birlikte Üreteceğiz

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran, Arsuz İlçesi’nden geçen Arsuz Çayı’nın üzerinde  Uluçınar Mahallesi’ni birbirine bağlayan 60 metre uzunluğundaki köprünün 18 metre genişliğinde olduğunu ifade ederek; “Ulaşımı rahatlatacak bir proje hazırlanmıştır. Toplam olarak bu köprünün tamamlanma ve hizmete açılma süresi yaklaşık 150 gün olarak sözleşmesi yapılmıştır. Yine Hatay’ın her köşesinde Fen işleri olarak 15 ilçemizde eşit hizmet sunmayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş talimatıyla uyguluyoruz. Fen işleri olarak parolamız durmadan ve yorulmadan halkımıza hizmet etmektir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hizmet yaparken hiçbir şekilde ayırım yapmaksızın ben, sen yok biz varız diyerek hizmetleri birlikte çalışarak üreteceğiz ve çalışmalarımızı birlikte yapacağız demektedir” dedi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da; “Bugün Arsuz İlçesi için çok önemli olan bir köprünün temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda ilçemizde ihtiyaç hissettiğimiz, taleplerimizi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza iletiyoruz ve önem sırasına göre projelendirilerek ve temelleri atılıyor. Bu anlamda gösterilen hassasiyetten dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim. Mahallelerimizden gelen araçlar, şehir merkezine girmeden direkt bu köprünün üzerinden geçip Arsuz çıkışı yoluna bağlanacaktır. Bir yandan köprü yapılıyor. Bir yandan parke taşları döşeniyor ve bir yandan da asfalt çalışmaları yapılıyor. Ayrıca İlçemizin mahallelerine sosyal tesisler yapılıyor. Bu çalışmalarda emeği geçen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, HBB Fen işleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran’a teşekkür ediyorum. Bizlere zaman ayırıp sevincimize ortak olmanızdan dolayı da sizlere de çok teşekkür ederim” dedi.

arsuz köprü yapımı3

Millete Efendilik Yoktur Hizmet Etme Vardır

Yoğun ilgi görerek kürsüye davet edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise; “Biz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü ‘Millete efendilik yoktur, hizmet etme vardır’ sözünün yolunda ilerliyoruz, hizmet için buradayız. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın ekipleri ve bizlerin ekipleri ile harmanlanmış bir ekip olduk. Hep birlikte birbirimize yardım ediyoruz. Arsuz yıllardır hizmete susamış durumda. Biz bu susuzluğu gidermek için çalışıyoruz. Ama şunu bilin ki her attığımız temeli bitirmek için atıyoruz. Daha yeni Höyük’te temel attığımız köprüyü açtık. Aynı gün Zilli Çayı’na temel attık ve bugün burada Arsuz Çayı üzerine temel atıyoruz. Arsuz Belediye Başkanı Nazım kardeşimiz, bizden 4 tane köyün yollarının yapılmasını istedi. Ricasını kırmayarak hem kendisini onurlandıralım hem de hemşerilerimizi sevindirelim. Arsuz halkına karanlık günlerde bizlerin ellerini tuttuğundan dolayı teşekkür ederim. Biz sizin hem karanlık hem de aydınlık günde elinizi hem de yüreğinizi tutmak için arkadaşlarımızla birlikte çaba sarf ediyoruz. Bu Köprüler yapılır ve yıkılır fakat bizim sizlerle olan gönül bağımızın hiç kopmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Arsuz halkının yoğun ilgi gösterdiği köprü temel atımından sonra halka kek ve meşrubat ikramında bulunuldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here