Ak Parti İlçe Başkanı Tosun: “Bu Seçimi Milletimiz Kazanmıştır”

0
32

akp ilçe başkanı2Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Vedat Tosun, Cumhurbaşkanlığı sonuçları için seçmeninin verdiği destekten dolayı teşekkür etti. İlçe Başkanı Vedat Tosun yaptığı yazılı açıklamada; “10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde özveri gösteren herkese ve seçimler de emeğini esirgemeyen tüm parti teşkilatımıza teşekkür ederim. Milletin kendi iradesi tecelli etmiş ve yine milletin kararı ile Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden galip çıkmıştır” dedi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci cumhurbaşkanı olarak seçimlerden başarıyla çıktığını kaydeden Tosun; “Sandık başına giden tüm İskenderunlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bize oy versin ya da vermesin oyunu kullanan ve bu tarihi günde tarihin yapılmasına ve yazılmasına katkıda bulunan her bir vatandaşımıza, tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Ülke tarihimiz için çok fazlasıyla önemli olan bu tarihi seçimde, ilk kez oy kullanan genç kardeşlerime ise ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradan şu anlaşılmıştır ki, bu seçimi Türkiye kazanmıştır, Milletimiz kazanmıştır” diye konuştu.

Türkiye’de yeni bir gün, yeni bir Türkiye serüveninin başladığını ve yeni Türkiye’nin temelinin atıldığını kaydeden Tosun; “Vatandaşımız sadece milletvekillerini  değil, artık cumhurbaşkanını da kendisi seçen bir iradeye sahip olmuştur. Bu seçimle, Türkiye kendine olan güvenini bir kez daha arttırmış ve  gücüne güç katmıştır. Kurulduğu günden itibaren girdiği 8 seçimin tümünü kazanan ve oylarını sürekli arttıran Ak Partimizin adayı ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletten aldığı güçle 9.k ez seçim zaferine ulaşmış ve 12. cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bu seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here