Aba Güreşi’ni En İyi Yerlere Taşıyacağız

0
91

aba güreşi2Başkan Savaş, Geleneksel Spor Hakemlerine Belgelerini Verdi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Genel Başkanlığı’nı da yaptığı Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu (DAGGSF) üyelerine Hakemlik ve Üyelik belgelerini takdim etti.

Büyükşehir Belediye Binası’nda CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve Federasyonun Kurucu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek’in de katıldığı sertifika töreninde Başkan Savaş, kendisine layık görülen unvandan dolayı teşekkürlerini sunarak, ata sporumuz olan Aba Güreşi’ni en iyi yerlere taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Savaş, Federasyon ile hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin tanıtımının yapılacağını ayrıca Ata sporumuz aba güreşinin dünya geneline paylaşımının sağlanacağını ifade etti. Sporda siyasete asla müsaade etmeyeceklerini de bildiren Savaş, Hatay’ın birliğini ve beraberliğini düzenleyecekleri spor organizasyonları ile pekiştireceklerini kaydetti.

aba güreşi3

Federasyonun Kurucu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ise; “Yaptıklarımız Aba Güreşi adına bir başarıdır ve bu başarıda en büyük pay artık büyükşehir olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a aittir. Aba güreşi ona çok şey borçludur. Aba güreşine gönül vermiş olan herkesin de bu yarışa katılması gerekmektedir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, DAGGSF üyelerine Hakemlik ve Üyelik belgelerini takdim etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here