0
849

sökmenoğlu cenaze1Murat Sökmenoğlu Toprağa Verildi

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu, TBMM eski Başkanvekili Murat Sökmenoğlu’nun cenazesi Kırıkhan’da toprağa verildi.

Reyhanlı’ya gönderilen Murat Sökmenoğlu’nun cenazesi, Sökmenoğlu Çiftliği’nden alınarak Mustafa Şevki Paşa Camii’ne getirildi. Buradaki törene Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Ak Parti, CHP ve MHP Hatay Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, askeri ve mülki erkan, çevre il ve ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun kıldırdığı cenaze namazının ardından Murat Sökmenoğlu’nun cenazesi Kırıkhan İlçesi’ne gönderildi. Burada Beyazıt-i Bestami Türbesi’ne getirilen Sökmenoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu, polis tarafından cenaze aracından omuzlara alınarak türbe içerisindeki aile mezarlığında toprağa verildi. Murat Sökmenoğlu’nun eşi Tülin ile oğulları Tayfur ve Tarık Sökmenoğlu taziyeleri kabul etti.

sökmenoğlu cenaze2

Sökmenoğlu İçin Mecliste de Tören Düzenlendi

TBMM’de 17’nci ve 18’nci dönem Hatay ve 21’nci dönem İstanbul Milletvekilliği yapan Murat Sökmenoğlu için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde de bir tören düzenlendi. TBMM Şeref Kapısı önünde önceki gün düzenlenen törene TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çok sayıda milletvekili ve Sökmenoğlu’nun yakınları katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here