Zihinsel Engelli Öğrencilerden Muhteşem Konser

0
186

İskenderun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve İskenderun Özel Eğitim Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından “Engelliler Haftası” nedeni ile düzenlenen Türk Halk Müziği konseri ve resim sergisi İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

Zihinsel engelli öğrencilerin tüm engelleri aşarak adeta engelsiz bir şekilde hazırlandıkları Türk Halk Müziği konserini davetlilere sundular. Müzisyen Zeki Altıparmak tarafından çalıştırılan öğrenciler olağan üstü bir performans göstererek 12 türkü seslendirdiler.

Zihinsel engelli öğrencilerin dinleyicileri müzikle buluştururken özel duygular yaşattığı görüldü. Gece de görev alan öğrenci ve öğretmenlerinin yanında Özel Eğitim Okulunun tüm öğretmenleri çetin zorluklara rağmen yapılan etkinliğin başarısında önemli katkı sağladılar.

Geceye katılan konuklar Kültür Sarayının salonunda öğrenciler tarafından yapılan resimlere de hayran kaldılar.

Programı İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Haytaz, Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı İbrahim Tuncer, Eğitim-sen Şube Başkanı Ali Karadaş, HBB çalışanları, Devlet Hastanesi personeli, veliler ve öğretmenler ilgi ile izlediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here