Arsuz Doğa ve Su Sporları Festivali’nin İlk Günü Renkli Geçti

0
286

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Arsuz Doğa ve Su Sporları Festivali renkli görüntülerle başladı. Doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, tüplü ve serbest dalış, off-road gösterileri, motokros gösterileri, yelken ve su sporları, bisiklet turu gibi pek çok etkinlikle adrenalin ve heyecan severleri Arsuz’da buluşturan festivalde Cuma günü gerçekleşmesi planlanan açılış konseri, Hatay’daki şehit cenazesi dolayısıyla iptal edildi.

Hüyük Sıcak Su, Konacık Arabın Gölü, Hacıahmetli deresi, Işıklı deniz Feneri yürüyüş rotası ile gerçekleşen doğa yürüyüşünün yanı sıra Konacık Bölgesinde sualtı çekimleri yapan ve dalış eğitimi veren Dünya Sualtı Konfederasyonu (CMAS) ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 3 yıldız dalış ve cankurtaran eğitmeni Tahsin Ceylan’ın katılımıyla renklenen festivale, Gözcüler Sahilinden destek veren yamaç paraşütleri ve yelkenciler de Arsuz’a ayrı bir canlılık kattı.

Arsuz’da deniz turizminin yanı sıra spor turizmine de önemli katkılar sunması planlanan festivalde sporcuları yalnız bırakmayan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha örnek bir ev sahipliği sergiledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here