“Yıllardır Yapılamayanı Yapıyorsunuz”

0
74

nazım culha15AKAD Başkanı Nihat Yenmiş’ten, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya Teşekkür

İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) Başkanı Nihat Yenmiş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’yı makamında ziyaret etti. Başkan Nazım Culha’ya derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Yenmiş, Alevilerin kültürel ve dini faaliyetlerini gerçekleştirecekleri çok amaçlı AKAD Kültür Merkezi inşaatında gelinen son noktayı anlatırken, merkezin tamamlanmasıyla, dernek olarak faaliyetlerinin de artacağını ifade etti. ‘Büyük dağın, büyük karı olur’ sözünü örnek göstererek Nazım Culha’nın üstlendiği sorumluluğun da çok fazla olduğuna dikkat çeken Nihat Yenmiş, Culha’nın bu sorumluluğu ise başarıyla üstlendiğini dile getirdi.

Mustafa Kemal Mahallesi’nde yapımı devam eden kültür merkezinin önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Yenmiş, daha önce yapımı planlanan 3 ayrı taziye salonunu birleştirerek, halkın tüm beklentilerine cevap verebilecek büyük bir salon yaptırdıklarını söyledi. İçerisinde eğitim ve çok amaçlı konferans solonu, misafirhane, kütüphane gibi bölümlerin yer alacağı kültür merkezinin tamamlanması ile cenaze çadırı kültürüne de son verileceğini ifade eden Yenmiş, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye ziyaretlerinin kültür merkezinde yapılabileceğini ifade etti.

Nardüzü ve Karaağaç- Şarkonak mıntıkasını birbirine bağlayacak olan köprü projesi için de Başkan Nazım Culha’ya ayrıca teşekkür eden Nihat Yenmiş; “İki belde belediye başkanının yıllardır yapamadığını yapıyorsunuz. İki mahalle arasında yakın dostluklar ve komşuluklar var. Ancak, burada acil bir durum veya cenaze olsa, vatandaşlarımız oraya araçlarıyla gidebilmek için kilometrelerce yolu dolanmak zorunda kalıyordu. Bu nedenle bu köprü projesi, çok önemli bir ihtiyaç! İlerde çevre yolu olarak da kullanılabilecek olan köprü projesini hayata geçirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise AKAD yönetimini makamında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, kültür merkezinin tamamlanmasıyla da büyük bir hizmetin yerine getirilmiş olacağını ifade etti. Nardüzü ve Karaağaç- Şarkonak mıntıkasındaki çelik yaya köprüsünü ise seçim gezileri kapsamında gördüğünü, göreve geldikten sonra da gerekli talimatları verdiğini anlatan Başkan Nazım Culha, köprünün zemin etüt çalışmasının tamamlanarak, proje aşamasında olduğunu söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here