Yabancı Öğrencilerden Başkan Seyfi Dingil’e Ziyaret

0
114

bld-rotary1İskenderun Rotary Kulübü’nün konuğu olarak kentimize gelen değişik ülkelerden kısa dönem öğrencileri, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan İskenderun Rotary Kulübü Dönem Başkanı Seher Yanmaz; “Rusya, Ukrayna, Mısır, Hollanda, İtalya, Litvanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyetleri ve Macaristan’dan gelen kısa dönem öğrenciler, Antakya, İskenderun ve Mersin’de toplam 15 gün süre konuk olacaklar. Amacımız bölgemizi, kültürümüzü tanıtmak. Konuk öğrencilerin sizinle de tanışmalarını istedik” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Sizleri kentimizde görmekten dolayı çok mutluyuz. Kültürlerin, bölgemizin tanıtılması çok önemli. İskenderun çok güzel ve stratejik bir kent. Büyük İskender Müzesini kuruyoruz. Atıl durumdaki Karayolları binasına çok güzel ekopark oluşturuyoruz. Arge Etüd Proje Merkezimizde çok güzel projeler hazırladık. Dört aylık sürede çok yol aldık. İskenderun’u sosyal ve kültürel alanda yeniden inşa edeceğiz” diye konuştu.

Rotaryen Demet Özal’ın da katıldığı ziyarette, Büyük İskender Müzesi kurulacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rotaryen Alp Güneşberk, bunun kent turizmine çok yarar sağlayacağını söyledi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konuklarına ziyaret anısına hediye verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here