TÜED’den Kızılay Derneğine İade-i Ziyaret

0
60

tüed açıklama2Başkan Mustafa Uyan; “Kızılay Derneği ile Uyumlu Çalışıyoruz”

Türkiye Emekliler Derneği  (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, şube yönetim kurulu üyeleri ikinci başkan İlhan Erzin, Mali Sekreter Hüseyin Göde,  eğitim ve teşkilatlandırma sorumlusu Malik Yorulmaz ile birlikte Kızılay Derneği İskenderun Şubesi’ne iade-i ziyaret de bulundu. Dernek Başkanı Ümit Günay ve yönetim kurulu üyesi Yaşar Bilgin tarafından karşılanan konuklar, Aliye Kayhan Çalışma Ofisi’nde bir araya geldiler.

TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan; “Kızılay Derneği ile uyumlu bir işbirliğimiz, dayanışmamız var. Kızılay her ülke insanının yanında olduğu gibi bizim gibi emeklilerinde yanındadır. Önümüzdeki günlerde dul ve yetimleri olan üyelerimizle, geçim sıkıntısı çeken bazı üyelerimize kişi başı 20 paket makarna yani toplamda adam başı 10 kilogram makarnayı Kızılay Derneğimizin yardımıyla dağıtacağız. Bu anlamlı işbirliği için şimdiden Kızılay Derneğimizin başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bu organizasyona emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kızılay Derneği ile olan uyumlu ve yararlı çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay ise; “Emekliler Derneği ile sürekli istişare halindeyiz. Kamu yararına çalışan dernekler olarak elimizden gelenin en iyisini yapıp, topluma hizmet etmenin gayreti içinde oluyoruz. Büyüklerimiz, yaşlılarımız ve emeklilerimiz bizler için değerlidir. Dar gelirliye dağıttığımız makarnayı dul ve yetimleri olan emeklilere de TÜED’le yapacağımız işbirliğiyle dağıtacağız. Emeklilerimize de bir nebze yardımda bulanabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Başkan Günay ayrıca, Kızılay Dernek Binası içinde tefriş edilen bir odaya merhume Aliye Kayhan’ın adını verdiklerini, bu odayı Kadın ve Gençlik Kolları Çalışma Ofisi olarak kullandıklarını ifade ederek merhume Aliye Kayhan’ın yakınlarına oda tefrişi için teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here