TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan; “İsrail’in Vahşetini ve Barbarlığını Kınıyoruz”

0
238

tüed açıklama13Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, İsrail vahşetine değinerek; “Mazlum Filistin halkı can pazarında. İsrail’in vahşetini ve barbarlığını kınıyoruz” dedi.

Birleşmiş Milletlerin de devreye girmesi ve İsrail’in saldırganlığının durdurulması gerektiğini vurgulayan TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan; “İnsanlıktan nasibini almamış olan İsrail devleti, mazlum Filistin halkına saldırmakta ve taş taş üstüne bırakmamaktadır. Şu ana kadar ölen Filistinlilerin sayısı 425’i geçmiş ve bunlardan 112 tanesi çocuktur. Yaralı sayısı ise yaklaşık 4 bindir. Filistin’de ayrıca açlık ve salgın hastalık tehlikesi baş göstermiştir. İsrail’in acımasız saldırılarını, vahşetini, barbarlığını ve insanlık dışı tüm eylemlerini protesto ediyor ve kınıyoruz. Türkiye başta olmak üzere tüm Müslüman ülkeler Filistin’e insani yardım ulaştırmanın gayretinde olmalıdır. Ayrıca ateşkes için Birleşmiş Milletler devreye girmeli ve İsrail’in bu anlamsız saldırganlığı sonlandırılmalıdır” diye konuştu.

TÜED İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan ayrıca yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla ile de konuşarak, emeklilerin bu bayramı da buruk karşılayacaklarını ifade etti. Uyan; “Emekliler olarak gerek Filistin’deki kardeşlerimizin dramı ve acısı gerekse de emekliye yeterince yansımayan maaş zamları dolayısıyla bu bayrama da buruk giriyoruz. En yakın sürede Filistin halkının da bayram gibi bayram yapmalarını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Yeri gelmişken söylemek isterim ki bugünkü hükümetimizle, bundan sonra kurulacak tüm hükümetlerin önceliklerinden biri emekliler olmalıdır. Emeklilere insanca yaşayabilecekleri emekli maaşları verilmeli ve gerek genel hizmetlerde gerekse de yerel hizmetlerde emeklilere özel avantajlar sağlanmalıdır. Dünya genelinde emekli refah içinde iken Türkiye’de emekli sefalet içindedir. Hükümetlerin emekliler konusunda daha hassas olmaları temennimizdir. Bu vesile ile tüm emeklilerin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here