‘Temiz Bir Çevre İçin, Karaağaç’tan Kale’ye Bütün Arsuz El Ele’ Projesi Amacına Ulaştı

0
170

karaağaç çöp toplama1Arsuz Belediyesi’nin, Arsuz Turizm Derneği işbirliğiyle ‘Temiz çevre, temiz deniz, temiz plaj’ sloganıyla hayata geçirdiği ‘Temiz bir çevre için, Karaağaç’tan Kale’ye bütün Arsuz el ele’ projesi, Karaağaç Halk Plajı’nda gerçekleşen üçüncü ve son etap çöp toplama kampanyasıyla son buldu.

Daha temiz bir Arsuz için farkındalık yaratmak, çevre bilinci oluşturmak ve çevrenin korunmasını sağlamak amacıyla başlatılan ve üç hafta süren kampanyaya öncü olan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediye personeli, site sakinleri ve vatandaşlar da destek verdi. Çamlıyer Restoran’da start alan ve Karaağaç Plajı’nda tamamlanan son etap kampanya çerçevesinde Seda Sitesi sakinleri, örnek bir dayanışma örneği ortaya koyan Başkan Nazım Culha ve personeline teşekkür ederek, pasta ikramında bulundu.

karaağaç çöp toplama2

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, turizmde önemli bir yere sahip olan Arsuz’un temiz bir çevreyi hak ettiğini belirterek; “Çevre dostu nesillerin yetişmesi, halka çevre ve temizlik bilinci kazandırma etkinlikleri çerçevesinde başlattığımız çöp toplama kampanyasının vatandaşlarımızdan büyük ilgi görmesi bizleri çok mutlu etti. İlki Maliye Kampı Plajı’ndan başlayarak Gözcüler Plajı’na kadar süren kampanyamız, Gülcihan Halk Plajı’nda gerçekleşen ikinci etabın ardından, bugün Karaağaç Halk Plajı’nda son buldu.

Hem çevre bilincini, hem de sosyal sorumluluklarını kavrayarak sahilin temizlenmesine büyük bir özveriyle katkıda bulunan ve temiz sahillerin oluşmasında yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Çevre kirliliğinin önlenmesi, yaşanılabilir bir doğa için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Halkımızdan ve turistlerimizden ricamız; çevrenin korunması ve gelecek nesillere aktarılması açısından sahilin temiz kalması için aynı özveriyi her zaman göstermeleridir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here