Tedavi Edilen Kaplumbağalar Denizle Buluştu

0
84

yaralı carettalar1Daha önce yaralı olarak tespit edilen 4 kaplumbağa MKÜ Kaplumbağa tedavi merkezinde iyileştirildikten sonra denizle yeniden buluşturuldu. Samandağ deniz sahilinde Truva Restorandın önünde sahile gelen; Kaymakam Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  MKÜ Prof. Dr. Muhammed Enes Altu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana Bölge Müdürü Etem Boz, Hatay gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, MKÜ Öğrencileri ile kalabalık bir topluluk katıldı.

yaralı carettalar2

Kaymakam Dr. Cahit Çelik yaptığı açıklamada; “14 kilometre uzunluğunda önemli bir sahile sahip olan Samandağ Caretta Caretta kaplumbağaları 100’e yakın yuvasıyla 40 bine yakın yavru doğdu. Daha da geliştirilmesi için de MKÜ’nün desteklerinin sürdürülmesini istiyoruz. Caretta Caretta kaplumbağaların hastalıklarını iyileştirerek tekrar denize bırakmalarından dolayı MKÜ’nün yaptığı bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de; “Kaplumbağaların deniz kıyısında tedavi edilebileceği bir merkez oluşturulmasını arzu ettiklerini; böylelikle daha hızlı müdahale edilebileceğini, kaplumbağalarla özdeşleşen Samandağ’ımıza katkısı olacağını düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here