Step AB Hibe Projesinin Türkiye Temsilcisi Hatay Büyükşehir Belediyesi Oldu

0
77

ab projesi3Dünya’nın en büyük sivil araştırma programı olan Horizon 2020 kapsamında İtalya, İspanya, Yunanistan, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsveç ve Türkiye olmak üzere 7 ülkenin katılımıyla gerçekleşen STEP AB Hibe projesine; Türkiye adına Hatay Büyükşehir Belediyesi katılarak Konsorsiyum Anlaşması imzaladı.

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen STEP Projesi’nin amacı toplumsal, siyasal ve çevresel konularda karar verme süreçlerine gençlerin katılımını sağlamak olduğuna dikkat çeken yetkililer, bu projenin genel amacı politikacılar  ve gençler arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak için  bir e-Katılım platformu üzerinden bilgi alışverişi  ve inovasyon yönetimi ile fikirleri birleştirerek yeni anlayışlar keşfetmek.

ab projesi4

Proje ortakları yazılım, bilişim firmaları, gençlik kuruluşları ve 4 Belediye’den oluşan proje Yunanistan’ın koordinatörlüğünde yürütülecek. Haziran 2014’ten bu yana devam eden, başvuru süreci tamamlanmış olan proje Haziran 2015’te başlayan proje 30 ay devam edecek olup Aralık 2017’de tamamlanacak.

Projenin uygulanacağı pilot belediyeler Yunanistan’dan Region Of Crete Belediyesi, İtalya’dan Locride Belediyeler Birliği, İspanya’dan Veldemoro Belediyesi ve Mollet Del Valles Belediyesi, Türkiye’den  Hatay Büyükşehir Belediyesi.

Proje ile ilgili bilgi almak için: https://www.facebook.com/STEP-H2020-Project-1601518546763779/timeline/http://step4youth.eu/

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here