Şehrin Mastır Planı İle İlgi Çalıştay Yapılacak

0
43

seyfi dingil23İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehrin geleceğini yakından ilgilendiren ulaştırma mastır planı ile ilgili olarak çalıştay yapılacağını açıkladı.

Karayolları alt yapısı, Toplu Ulaşım Sistemi, yeni bağlantı yolları ve benzeri konularda yeni yapılandırmanın ele alınacağı çalıştay öncesinde görüşlerini ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil;  “İskenderun’u güzel günler bekliyor. Amanos Tüneli Projesinin startı ile birlikte özellikle şehrimizin konumu büyük önem arz edecek. Ulaştırma sektöründe İskenderun Altın Çağını yaşayacak” dedi.

Amanos tünelinin açılmasıyla birlikte şehir büyüyeceğinin ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Bu büyüme karşısında bizde gerekli tedbirlerimizi almalıyız. Gaziantep’te bulunan bir firma Mersin Limanı yerine artık bizim şehrimizi tercih edecek. Çünkü Gaziantep – İskenderun arası 1 saat 15 dakika olacak. Firmalar neden 5 saatlik Mersin’i tercih etsinler. Bu gibi durumlar için yeni planlamalar, yollar yapılmalı ve yapacağız. Yakın zamanda günde binlerce tır İskenderun’a girip çıkacak. Bu şehrin geleceği parlak. Hep birlikte bu geleceğimizi inşa edelim” dedi.

İskenderun Belediyesi Şehir Ulaştırma Mastır Çalıştayı 22.01.2015 Perşembe günü (bugün) saat 14.00’de İskenderun Belediye Meclis Salonunda yapılacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here