“Savaşlar ABD’ye Kazanç, Bize Sefalet Getirir”

0
68

ibrahim gül4MHP’li Gül’den Suriye Müdahalesi Yorumu;

Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesi ile ilgili bir değerlendirme yapan MHP İskenderun ilçe başkanı İbrahim Gül; “2003 yılında Irak’a yönelik işgal öncesi söylenen yalanlar ve manevraların adeta kopyasını izliyoruz” dedi.

Kimyasal silah kullanıldığına dair uzman raporu olmamasına rağmen Amerika’nın bunu iddia etmesinin savaş çığırtkanlığı olduğunu ifade eden Gül; “Ortada kimyasal silah kullanıldığına ve kimin kullandığına ilişkin uzman raporu yok. Ama ABD büyük bir pervasızlıkla “Ben kullanıldı diyorsam kullanılmıştır” diyerek saldırı için sebep icad etmeye çalışıyor. 10 yıl önce Irak Savaşı da böyle başlatıldı. Irak halkı Saddam’ın şerrinden kurtarılacak, ABD oraya özgürlük ve demokrasi götürecekti. AKP yöneticilerinin de desteklediği işgalde yüz binlerce Müslüman öldü. Güneydoğu’muzda ekonomi çöktü. Irak’taki boşlukta PKK palazlandı. Yüzlerce şehit verdik.

İşgalinden 10 yıl sonra bugün Irak, her ay ortalama 700 kişinin can verdiği bir cehennemdir. Üçe bölünmektedir. Suriye’yi aynı kan, revan, bölünme, yok olma bekliyor. Buradan bize düşecek olan da o felaketin bir bölümüdür. Savaşlar ABD’ye silah kazancı ve petrol getirir. Bize kan ve sefalet.

Hükümet her şeyden önce milli çıkarlara göre hareket etmeli, hükümet bölgenin gerçeklerine göre politikasını somutlaştırmalı ve kuşkusuz insanlık vicdanının yanında saf tutmalıdır.

Başbakan ve hükümetinin birinci görevi Esad ya da muhalifler değil, ülkemizin milli güvenliğini muhafaza altına almak ve sınırların hemen dibindeki tehlikeli oluşumları engellemek olmalıdır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here