Savaş; “Köprü, Yol ve Altyapı Elden Geçirilecek”

0
58

büyükşehir sel çalışma5Başkan Savaş, Selzedeleri Sel Sonrası da Yalnız Bırakmadı

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaklaşık 2 hafta önce Arsuz’da meydana gelen sel felaketinden zarar gören vatandaşları ziyaret ederek durumlarını dinledi. Sel sularının zarar verdiği köprü ve yollarda incelemelerde bulundu.

CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ile birlikte Işıklı, Tatarlı, Konacık, Tülek, Haymaseki, Avcılarsuyu, Arpagedik, Höyük, Arpaçiftlik ve Hacıahmetli mahallelerini ziyaret eden Başkan Savaş, sel sularından zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sel sularıyla birlikte zarar gören yol, köprü ve altyapı konusunda gerekli bütün çalışmaları yapacaklarını belirten Başkan Savaş; “Sel sonrası yaptığımız toplantıyla Arsuz’a yapılacak olan altyapı çalışmalarını masaya yatırdık. Yakın bir zamanda Arsuz ilçemizde altyapı çalışmalarını başlatacağız. Su şebekeleri yenilenecek, su boruları yeraltından geçirilecek. Bugün görüyoruz ki çoğu kanalizasyon derelere akıyor bu da kötü kokulara yol açıyor. Dere mahallenin ortasından geçiyor ve halkımız oldukça rahatsızlık duyuyor. Bu sorunlara geçici değil kalıcı çözümler üreteceğiz. Biz buraya yaraları sarmaya, geçmiş olsuna ve sıkıntıları yerinde görmeye geldik. Sıkıntılı olan yolları köprüleri gördük. Kimsenin şüphesi olmasın bunları düzeltme adına gereken tüm çalışmaları yapacağız” dedi.

büyükşehir sel çalışma6

Her mahalleye yapılacak olan Çok Amaçlı Salonları hakkında bilgiler de veren Başkan Savaş, “Mahallelerin nüfuslarına göre bu sosyal tesisleri yapmak istiyoruz. Bize arazi tahsis eden ilk 50 mahallemizde hemen ihaleye çıkıp sosyal tesis yapacağız. Yapacağımız sosyal tesislerin içinde muhtarlık bakkal, berber salonu, taziye evi, düğün salonu, kıraathane, gençlerimizin kurs görebileceği alanlar olacak” diye konuştu.

Milletvekili Mevlüt Dudu ise, gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Sel sularından zarar gören vatandaşlarımız rahat olsun yol, köprü ve altyapı gibi sorunları gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse Arsuz Belediyemiz giderecek güçtedir” dedi. Milletvekili Refik Eryılmaz da, sel sularından zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, bu yaraların sarılmasında Büyükşehir Belediye Başkanımızın gereken bütün çalışmaları yapacaklarına inandığını belirtti.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise, Halkın yaralarının sarılması için gereken tüm mücadeleyi göstereceklerini ifade ederek; “Nasıl sel felaketi sırasında hemşerilerimizi yalnız bırakmadıysak yaraların sarılması aşamasında da bırakmayacağız” dedi.

Selden zarar gören vatandaşlar, gerek sel esnasında gerekse sel sonrası, kendilerini yalnız bırakmayıp yakından ilgilenen Başkan Savaş’a teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here