Savaş; “Kadınların İhmal Edildiği Bir Toplum Varlığını Sağlıklı Bir Şekilde Sürdüremez”

0
89

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Kadınların İhmal Edildiği Bir Toplum Varlığını Sağlıklı Bir Şekilde Sürdüremez”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla mesaj yayımladı.

Huzurlu ve çağdaş bir toplumun yetişmesinde kadınların önemli bir rol üstlendiklerinin altını çizen Başkan Savaş; “Kadınlar sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün simgesidirler. Varlıklarıyla hayatımızın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız sevgi ve hoşgörü ile yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Unutulmamalıdır ki çocukların ilk eğitimcileri kadınlardır.  Hayatımızın her anında bizleri onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, fedakâr kadınlarımızın hayatımızdaki değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değildir. Kadınların ihmal edildiği bir toplum varlığını sağlıklı bir şekilde sürdüremez. Kadınlara yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddet ve fırsat eşitsizliği sorunlarının ortadan kaldırıldığı, mutlu aile, mutlu yaşam ve mutlu toplum dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here