Başkan Dingil; “Kadınlarımız, Gelecek Nesillerin Mimarlarıdırlar”

0
66

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kadınlarımızın toplumun vazgeçilmezleri olarak nitelendirdiği açıklamasında; “Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdırlar. Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bireyidir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımız önemli çalışmalar yapmışlardır. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaş sonrasında ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en önde yerini almışlardır.

Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir.

Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır.  Fedakârlığın simgesi kadınlarımıza atfedilen bu özel günde, başta şehit annelerimize ve şehit eşi hanımefendiler olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, hürmetle selamlıyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here