Sarıseki MYO’nun Temeli Atıldı

0
595

sarıseki myo1İskenderun Sarıseki Beldesinde bulunan ve MKÜ’nün devam eden eğitim yatırımlarından biri olan Sarıseki Yazıcı Meslek Yüksekokulu temel atma töreni, coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti.

Törene eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, çevre belde belediye başkanları, iş adamları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Mustafa Kemal Üniversitesi ve Sarıseki Belediyesi işbirliğinde yürütülen Meslek Yüksekokulu projesi, toplam inşaat alanı 13 bin 130 metrekare olup 2 bodrum, zemin kat ve 2 normal kattan oluşan 5 katlı bir yapıdan oluşuyor.

sarıseki myo2

Yapım aşaması önümüzdeki dönemlerde sona erecek ve öğrencilerin hizmetine açılacak olan Meslek Yüksekokulu projesinde 4 atölye, 21 adet derslik, yemekhane, mutfak, akademisyen odaları,  toplantı odaları ve kütüphane bulunuyor. Ayrıca öğrencilerin ders dışı aktivitelerini kaliteli bir şekilde değerlendirebilecekleri sosyal yaşam alanları da projenin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

MKÜ Sarıseki Meslek Yüksekokulu’nun ay yıldız görünümünde inşa ediliyor olması ise projenin en dikkat çekici noktasını oluşturuyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here