Saadetli Çalışkan; “Bölgemiz Ateş Çemberindedir”

0
51

saadet hassa1Saadet Partisi Hassa İlçe Kongresi, Hassa öğretmenevi salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yrd. Mesut Doğan, Gik üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, İl başkan yardımcıları, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Çalışkan açılış konuşmasında, 2015 genel seçim atmosferine girdiklerini, hücre yenilenmesi gibi yeni yönetimle beraber Hassa ve tüm ilçelerimizde en iyi kadroları oluşturarak iyi çalışmaların neticesini alacakları söyledi.

Olağan Üstü Olaylar Yaşıyoruz

Siyasetin dünyada yeniden şekillendiğini ifade eden Çalışkan, Suriye ve Irak hadiselerine temas ederek; “Görüldüğü gibi özellikle son 4 yıldır bölgemiz ateş çemberindedir. Olağanüstü olaylar yaşıyoruz. Bacayı saran ateşin evimizin içindeki yatakları ne zaman tutuşturacağını bilmiyoruz” dedi. Çalışkan, tüm sorunların çözümünü en doğru yerde Saadet Partimiz çatısı altında hep birlikte aşacaklarını ve önümüzdeki seçimde en iyi neticeyi alacaklarına inandıklarını söyledi.

Karanlık Bir Süreçten Geçiyoruz

Daha sonra söz alan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ise; “Çok karışık, kritik ve karanlık bir süreçten geçiyoruz. En büyük sıkıntımız gerçek sıkıntıların bir türlü gündem olamama sorunudur. 49 vatandaşımız 101 gün sonra elhamdülillah özgürlüğüne kavuştu çok sevindik. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bugünden itibaren hükümetin 101 gün boyunca bu rehine olayı ile alakalı tüm soruları milletimizin kafasından kaldırması gerekiyor.  Suriyeli kardeşlerimiz 4 yıl önce ülkemize sığındıklarında kucakladık yardım ettik. İktidar süreci yürütemediğinden şuan Suriyeli kardeşlerimiz ile ülkemiz vatandaşları birbirlerinden memnun değiller.

Türkiye artık konsolosluğu basılan, bürokratları kaçırılan, çocukları dağlara kaçırılan, bayrağı indirilen, bu çağda kömür ocakları kendi kendine göçen, asansörü düşen, Suriye, Irak Mısır gibi ülkelerde sözü geçmeyen bir durumdan mutlaka bir an önce kurtulmalıdır. Yeni Türkiye söylemlerine bu ayıplar yakışmıyor” dedi.

saadet hassa2

Ailesi Zayıf Olan Ülke Güçlü Olamaz

Devletin ve milletin borçlarının toplamının yaklaşık 2,5 kentilyon olduğunu kaydeden Doğan; “Ülkeyi satsak Türkiye’nin bu borcu ödenmiyor. Merkez Bankasının açıkladığı rakamlara göre Dünyada bulunan tüm Türk Lirası’nın toplamı 60 katrilyondur. Ama milletin ev, araba, bireysel borcu 340 katrilyon. Bunun iki anlamı vardır. Bankalar millete olmayan parayı satmış. İkincisi bu millet bu borcu ödeyemeyecek. Ali ödeyecek, Veli batacak, Ahmet ödeyecek, Mehmet batacak demektir.

Son 12 yılda Türkiye’de yaklaşık 1,5 milyon aile boşanmıştır. Ortalama yıllık 130 bin aile boşanıyor. Ailenin zayıf olduğu bir ülkenin güçlü olması mümkün değildir. Geçen yıl 3189 kişi intihar sonu ölmüştür. Her gün kimyasal silah gibi neslimizi tehdit eden bonzai gibi uyuşturucuları konuşuyoruz. İçki uyuşturucu, cinayet boşanma vs ahlaksızlıklar kat-kat artmıştır.

Hiçbir şey göründüğü gibi değil algılarla yönetiliyoruz. Telafisi olmayan patlamalar olmadan Saadet Partisinin iktidara gelmesi lazım. Çalışmalarımızı yaparken kızmayacağız, küsmeyeceğiz, pes etmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki Saadet Partimiz bir gün mutlaka iktidara gelecektir. Hiçbir güç Allah’ın izni ile engelleyemeyecektir. Çok terlememiz, koşmamız lazım.  Hep beraber koştuğumuz takdirde çalışmalarımız bereketlenip sonu hayır olacaktır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Saadet Partisi Hassa İlçe Yönetiminin belirlenmesi adına yapılan oylamanın sonucunda Mehmet Şimşek yeniden İlçe Başkanlığına seçildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here