Saadet Partisi Seçimlere Tek Başına Katılıyor

0
86

saadet partisi1Çalışkan; “Mücadelemizi Sürdüreceğiz”

Saadet Partisi GİK üyesi Yrd.Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Ak Parti ile gerçekleşmeyen seçim ittifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hatay’da Yrd. Doç. Dr Necmettin Çalışkan yeniden Saadet Partisi birinci sıra Milletvekili Adayı olurken Ak Parti ile gerçekleşmeyen seçim ittifakı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

1 Kasım seçimlerinin milletimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini dileyen Çalışkan; “Gönül arzu ederdi ki 7 Haziranda sandıktan çıkan neticeye herkes saygı göstersin ve yeni bir seçim olmasın. Ne var ki, geldiğimiz süreçte yeni bir seçim zaruriyeti doğdu. Saadet Partimiz de her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en güçlü mücadelesini sürdürecektir. Son güne kadar Ak Parti ile yaptığımız seçim iş birliği görüşmeleri olumsuz sonuçlandı. Bu da iktidar partisinin kendi takdiridir. Bizim teklifimiz 20 milletvekili idi. Ak Parti bunun çok olduğunu revize edilmesi gerektiğini söyledi. Parti yetkililerimiz 10 milletvekilliğine kadar indi. Buna Ak Parti cevap vermedi. Her partinin dünya görüşü, ilkeleri, hedefleri, idealleri farklıdır. Saadet Partimizin ne amaçla, neyin mücadelesini verdiğini halkımız çok iyi biliyor. Bugün yaşadığımız süreçte PKK saldırıları, Suriyeli mültecilerin dramı, Irak’ta yaşanan savaş, çözüm sürecinin geldiği nokta ortadadır. Çözüm süreci ile güvenliğimiz sıfıra indi. Her gün asker ve polislerimiz şehit oluyor. Bunun gibi ülkemizin çok büyük sorunları var. Saadet Partimizin gayesi bunlara dur demektir. Bu sorunları çözecek tek parti Saadet Partisi’dir” dedi.

YSK’ya verilen Saadet Partisi Hatay Milletvekili aday listesi şöyle oluştu; “1-Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, 2-Halil Çelik, 3-Mehmet Harputluoğlu, 4-Atila Erol, 5-Yusuf Çiçek, 6-Fahri Serdar Ozal, 7-Ramazan Öksüz, 8-Abdulhadi Bük, 9-Yunus Mullaoğlu, 10-Mehmet Aydoğan”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here