Projelerimizi Bir An Önce Hayata Geçirmek İstiyoruz!

0
111

vip iş kadınları6VIP İş Kadınları Derneği Üyeleri Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

VIP İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri, Casmin Otelde sabah kahvaltısında İskenderun basını ile bir araya geldiler. Kurulma amaçları ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Aylin Çiftçi, ilk büyük projelerinin dilenen kadın ve çocuklara iş eğitimi verip, alın teri ile para kazanmalarına öncü olmak olduğunu belirtti.

Tabela dernek olmayacaklarının altını çizen Dernek Başkanı Çiftçi, kısa bir süre önce kurulmalarına karşın projelerini bir an önce hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını söyledi. Başkan Çiftçi; “Amacımız bir çatı altında kadın dayanışmasını sağlamak ve birbirimize yardımcı olmaktır. Ayrıca gücümüz nispetinde gerçek anlamda yardıma muhtaç ilk, orta ve liseye giden öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak, gerçekleştirmeyi planladığımız projeler arasında yer alıyor. Gönül ister ki tüm yardıma muhtaç öğrencilerimize yardımcı olmak ama imkânlar çerçevesinde belli sayıdaki öğrencilere yardımcı olabileceğiz. Ayrıca önümüzde Kurban Bayramı var. Bayramda ihtiyaç sahiplerine de erzak yardımında bulunacağız.

vip iş kadınları7

Dernek olarak ilk büyük projemiz dilenci kadın ve çocuklara yönelik olacaktır. Dilenen kadın ve çocuklara iş eğitimi verip, dilenerek değil çalışarak, alın teri dökerek para kazanmalarını sağlayacağız. Bunun için İskenderun’da tespit ettiğimiz 3-4 terk edilmiş bina var. Onlardan birini alıp bu projemizi orada hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için yer tahsisi konusunda ilgili yerlere yazışmalarımızı yaptık” dedi.

Dernek Basın Sözcüsü Gülin Örer ise; “Siz basın mensuplarının bilgilerine ihtiyacımız var. Yapılacak işler öncesi bilgi ve düşünceleriniz, yapılacak çalışmalarımızda eleştirileriniz ve derneğimizi yönlendirmeleriniz bizim için çok önemlidir. Yapılacak birliktelik ile çok güzel işler başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here