Parçalanan Yüzü, Gelişim’de Eski Haline Kavuştu

0
205

gelişim hastanesi2Kumlu’ya bağlı Akpınar Köyü’nde geçirdiği motor kazası sonucu yüzü parçalanan ve bilincini kaybeden 17 yaşındaki Abdulkadir Koç, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde eski sağlığına kavuştu.

Yaşadığı motor kazasını anlatan Abdulkadir Koç; “Arkadaşımla beraber köyde motorla gezmek istedik. Eve döndüğümüz sırada, kaldırıma çarptık ve kaza geçirdik. Gözümü açtığımda, sargılı haldeydim. Gerçekten yaşamam mucize gibi. Bir daha motor kullanmayacağım. Ama motor ve bisiklet tamirhanesi açıp, bu sevgimi devam ettireceğim. Müdahalemi gerçekleştiren doktorum Özkan Bey’e ve tüm yoğun bakım çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

“Kask mutlaka kullanılmalıdır”

Hastanın durumu hakkında bilgiler veren ve motor kazalarında, kaskın kurtarıcı etkisinin olduğuna dikkat çeken Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger; “Maalesef toplumumuzda motor kullanma tutkusu çok fazla. Hâlbuki motor kazaları araç kazalarından daha öldürücü olabiliyor. Motor kullanırken özellikle kask takılmadığında, kafatası ve yüz kemiklerinin kırıkları ve beyin dokusu yaralanmaları, daha sık oluyor. Abdulkadir’i getirdikleri an yoğun bakıma aldık. Hastamızın yüzündeki tüm kesilere, tek tek müdahale ettik. Beyindeki hasarı da iyileşince, bilinci açıldı ve hastamızı taburcu ettik. Abdullah’ı topluma tekrar kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here