“O, CHP Adayı Olamaz, Olamayacakta!”

1
98

mete'ye hayır1Mete Aslan’ın CHP’den Aday Olacağı Söylentilerine Partililerden Sert Tepki;

Basında çıkan “Mete Aslan CHP’den Büyükşehir belediye başkan adayı olabilir” haberleri üzerine parti binasına dün akın eden CHP parti üyeleri; “Onun bırakın aday olmasını, isminin partimiz ile anılmasına dahi tahammülümüz yok” değerlendirmesinde bulundular.

Basında çıkan bu haber ile ilgili Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve milletvekilleriyle görüştüklerini ifade eden CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar; “Onlar da bu konu hakkında bilgileri olmadığını söylediler. Bir hafta önce ben, Bülent Şimşek, Yusuf Mansuroğlu, Servet Doğan, Murat Kayış ve beş İskenderun belediye başkan aday adayı ile birlikte aday seçmenleri ile görüştük. Hatay ve İskenderun’un durumunu konuştuk. Kayıtlı üyelerle önseçim yapılarak aday belirlenmesi konusundaki kararlılığımızı anlattık. Adaylık konusunda sadece bir isim için olumsuz görüş bildirdik. Mete Aslan’ın isminin geçtiğini bu kişinin atanması halinde sıkıntı yaratacağını, 15 sene boyunca partililerimize yaptığı eziyet ve baskıları anlattık. Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de, böyle bir talebin olmadığını, parti üyesi olmadığını ve adaylık için dosya vermediğini bize söyledi. Ama geçen bir haftalık zaman içerisinde ne oldu ne gibi gelişmeler yaşandı onu bilmiyoruz” dedi.

Partililerinin bu konudaki duyarlılığının kendisini memnun ettiğini de söyleyen Başkan Uyar; “Bu kişinin partimizden aday olmasını istemiyorsanız, genel merkezi faks yağmuruna tutun. Yönetim olarak biz istemediğimizi faksla bildirdik” diye konuştu.

mete'ye hayır2

Daha sonra söz alan partili Ali Rıza Toprak da; “Onun partimizden aday olmasını bırakın, isminin partimizde anılmasına dahi tahammülümüz yok. Onu bu binaya da çıkartmayacağız. Mete Aslan’ı partimizden aday göstermek için uğraşan partililerimizi de ayıplıyorum. Genel başkanımızı sürekli rahatsız edeceğiz. O, CHP adayı olamaz olamayacakta” dedi.

İl Kadın Kolları Başkan yardımcısı Nilgün Selçuk’ta söz alarak; “Bizim burada toplanmamızın nedeni şu ya da bu aday için değildir. Suyun akışının yönünü değiştirmek, hızını kesmek için toplandık. Büyük şehre adaylığı konuşulan gazete ve internete düşen Mete Aslan’ın CHP’de aday gösterilmesine karşı duruşumuzdur. 15 yıl boyunca CHP’lilere kan kusturan, hakaret eden, dikta rejimini İskenderun’da yaşatan ve bunu esnafa uygulayarak CHP’lileri canından bezdiren, aç işsiz bırakan ırkçı yaklaşımlarıyla ya sev, ya terk et diyerek İskenderun’u karartan zihniyetin karşısındayız. Ruhumuzu inciten sol yanımızı acıtan bu adaya hep birlikte karşı durup hayır diyoruz” diyerek, bu mücadelenin daha başlangıç olduğunu söyledi.

Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda yapılan konuşmanın ardından partililer Mete Aslan aleyhine imza topladılar.

1 YORUM

  1. Peki o zaman akp adayi mezhep ayrıştırıcı karanlık zihniyet suriye’yi nasıl kana buladı? Öncelikle bunu düşünün ben bir alevi olarak akp’yi hatay’da yıkmak istiyorum ve mete aslan’a evet diyorum.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here