Musiki Derneği’nden İTSO’ya Ziyaret

0
80

itso-musiki derneğiİskenderun’da faaliyet gösteren körfez Musiki Derneği yönetim kurulu üyeleri İTSO’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

İskenderun halkına Türk sanat musikisini sevdirmenin gayreti içerisinde olduklarını belirten İskenderun Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz; “Dernek olarak Türk sanat musikisi, halk oyunları resim, şiir dinletileri Tasavvuf Musikileri başta olmak üzere 8 branşta faaliyet gösteriyoruz. Şu ana kadar 5 bine yakın kişi derneğimizde enstrüman dersleri almıştır Derneğimizin faaliyetlerinde konserlerinde ve etkinliklerinde İş adamlarımızın da desteklerini almaktayız” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, İskenderun halkının sanata ve sanatçıya son derece değer verdiğini belirterek; “İTSO olarak bizlerde bu tür sanatsal etkinliklerin içinde olacağımızı belirtmek isterim. Sanata ve sanatçıya da destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. İskenderun’a değer katan her aktivitelerin bizler de içinde olacağımızı belirtmek isterim”  dedi.

İskenderun Körfez Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz, İTSO yönetimine yönelik ilerleyen günlerde bir fasıl gecesi de düzenleyebileceklerini sözlerine ekledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here