Hatay’daki Kültür ve Turizm Çalışmaları Görüşüldü

0
85

turizm çalışmalarıVali Lekesiz’in Başkanlığında Yapılan Toplantıda, Projeler ve Çalışmalar Sinevizyon Eşliğinde Anlatıldı

İlimizin sahip olduğu kültür ve turizm varlıkları ile ilgili olarak devam eden çalışmalar, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in başkanlığında düzenlenen toplantıda görüşüldü.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Kültür Müdür Vekisli Ümmühan Eryurt, İl Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mehmet Andiç, Rölöve Bölge Müdürü Bahadır Sabah, Betül Kiminsu, Özgür Akış, İlhami Turunçve projeler ile ilgili kurumların müdür yardımcıları ile Valilik Proje Ofisi personelinden ilgililer katıldı.

Vali Lekesiz, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada; “Başta St. Pierre Anıt Kilisesi Kaya Islahı Çalışmaları olmak üzere, Marka Kent çalışmaları, Beyazid-i Bistami Türbesi İç Dizaynı, Medeniyetler Korosu Konser Alanı ve Cemil Meriç Müze Evi ile ilgili çalışmaların geldiği nokta ve Tokaçlı, Koz Kalesi ile ilgili Eko Turizm Çalışmaları ile ilgili projelerde gelinen nokta nedir, hangi çalışmada işin neresindeyiz ve sonucu nedir, herhangi bir sorun ya da tıkanıklık var mı, bunların paylaşılması, belirlenmesi ve tespiti ile ilgili olarak bir araya geldik. İlimiz için yararlı bir toplantı olmasını dilerim” dedi.

Toplantıda daha sonra ilimizin sahip olduğu tarihi ve turistik zenginliklerin yılların yorgunluğu ile oluşan etkilerden kurtarılarak ihtişamlı günlerine dönmesi ve ilimizin turizm gelirlerine katkı sağlayacak duruma getirilmesi çalışmaları ile ilgili olarak sunum ve sinevizyon eşliğinde projelerde gelinen noktalar ile ilgili bilgiler verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here