Milletvekili Orhan Karasayar, İTSO’yu Ziyaret Etti

0
90

itso-karasayar1“İstikrarın Devamı İçin Türkiye’nin Güçlü Bir İktidara İhtiyacı Var”

Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, milletvekili adayı Filiz Özçörekeçi, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Vedat Tosun ve Ak Parti İlçe yönetimi ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini ziyaret ettiler. Ziyarette ağırlıklı olarak bölge ekonomisi ve ülke gündemi ele alındı.

İTSO’nun şehrin en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında geldiğine vurgu yapan Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar; “İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası bizim göz bebeğimiz. Milletvekili olarak görev yaptığım süre içerisinde her zaman başkanımız ile görüşerek, şehrin sorunlarını Ankara nezdinde çözmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. İskenderun ve bölgemize hükümet olarak her türlü hizmeti getirdik. İskenderun tarihi, konumu ve yapısı ile son derece önemli ve potansiyel bir şehir. Hükümet olarak her zaman sanayiciye, yatırımcıya ve proje üreten işletmelerimizin yanında olduk” dedi.

itso-karasayar2

Milletvekili Orhan Karasayar, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlere dikkat çekerek; “İktidar olduğumuz dönemde yapılan hizmetler ortada, koalisyon ortamında hükümetlerin hizmet üretemeyeceklerini düşünüyoruz. Bu bağlamda istikrarın devamı için Türkiye’nin güçlü bir iktidara ihtiyacı var” dedi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Önemli bir coğrafyada ve bölgede yaşıyoruz. Sınırlarımızda yaşanan sorunlar en çok sınır illerini etkiledi. Yatırımcılar ve esnaflarda gelişmelerden olumsuz etkileniyor. Bir an önce ülkede terör olaylarının bitmesi, istikrarın sağlanması ve sınırlarımızdaki sorunların çözülmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Yabancılara Daire Satışları Ekonomiyi Canlandırır

Ziyarette bulunan İTSO Meclis Üyesi ve iş adamı Ali Tekten ise; “Hatay’da yabancılara daire satışlarının yapılması noktasında sorunlar yaşıyoruz. 10 yıl önce yabancıların arazi alımı yasaklandı.  Ülkemizde gerek İstanbul, Antalya gerekse Trabzon gibi illerde Araplara daire kat mülkiyeti satışları yapılırken, bizim şehrimizde bu satışları maalesef yapılamıyor. Bu konuda sizlerden ve hükümetten destek bekliyoruz. Bölgemizde kat mülkiyeti veya daire satışlarının önünün açılması durumunda inşaat sektörüne bağlı olarak tüm ev eşyası satan esnaflarımızda buradan kazanç elde edecekler ve bölgemizde ciddi bir ekonomik canlılık oluşacak” dedi.

Milletvekili Orhan Karasayar, İş adamı ve İTSO Meclis üyesi Ali Tekten’in bu önerisini dikkate alacağını ve hazırlayacağı dosyayı da Ankara’da ilgili kurumlara vererek, gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here