“Mezhepçi Politika Türkiye’yi Çatışmaya Götürecek”

0
57

şefik çirkin açıklama4Gündemi Değerlendiren MHP’li Vekil Çirkin, Hükümete Yönelik Ağır İthamlarda Bulundu…

İskenderun ilçe parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek ülke gündemini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Kerkük ve Musul’da bulunan Türkmenlerin büyük bir katliamla karşı karşıya kaldığını ifade ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun iki maceraperest olduğunu öne sürdü.

Davutoğlu ve Erdoğan’ın seçim kaybetmekten başka kaygısı olmadığını ifade eden Çirkin; “Yıllardır orta doğuya yönelik mezhepsel bir politika yapacaksınız. Neredeyse komşularınızın hepsiyle düşman olacaksınız. Dışarıda Türk insanının menfaatini koruyamayacaksınız ve gelişen böyle bir hadiseyi yaşanan normal bir hadisedir diye yorumlayacaksınız. Aradan günler geçti halen konsoloslukta ki görevlilerimizin nerede olduğunu bilen yok. Halen kimse net bir bilgi veremiyor. Halen Dış İşleri Bakanlığı filan yerde tutuluyor diyemiyor” dedi.

Türk Konsolosluğunun işgal edilmesinin Türkiye’nin uluslar arası itibarsızlaşmaya yöneldiğinin işareti olduğuna vurgu yapan Şefik Çirkin; “Türkiye dışarıda itibarlı bir ülkeydi. Türkiye dosta güven düşmana korku veren bir ülke iken bugün şoförü kaçırılan, büyük elçiliği işgal edilen ve hesap da verilmeyen bir ülke durumuna geldi” dedi.

şefik çirkin açıklama5

Açıklamalarında hükümete yönelik ağır eleştirilerde bulunan MHP’li Vekil Çirkin, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) Başbakan Erdoğan’ın operasyon kurumu haline geldiğini ifade ederek; “MİT halen orta doğunun en büyük istihbarat kurumlarından biridir. Fakat o da artık maalesef Tayyip Erdoğan’ın siyasi gelecek kaygısı adına işlevsiz kalmıştır. Hükümeti ve Başbakanı ayakta tutmayı sağlayan kurum haline getirilmiştir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığının Türkiye’yi bugün dışarıda yarın ise içeride çatışmaya sürükleyeceğini belirten Çirkin; “Türkiye bunu kaldıramaz. Bu böyle gitmez. İçeride ve dışarıda mezhepçi politika Türkiye’yi bugün dışarıda yarın içeride çatışmaya götürecektir. Özellikle dikkat edilmesi gereken budur. Yani 3 oy alabilmek adına içerde mezhebe dayanan bir siyaset dışarıda da mezhep üçgeninden Şii ve Sünni kargaşası içerisine koca Türkiye Cumhuriyeti devletini sokarsanız işte başınıza gelen budur. Bir gün bir örgütü karşınızda bulursunuz. Dün kucak kucağa yattığınız, bugün inkâr ettiğiniz örgüttür bunu yapan. Bu konuda elimiz de net çok daha kesin kaynaklara dayanan belgeleri de devlet yıpranmasın diye kullanmıyoruz. Hiçbir yetkili yalan söylemesin. Başbakan ve Dışişleri Bakanı dâhil. Yıllardır kucak kucağıydınız” dedi.

IŞİD Örgütü için tavuk gibi insan kestiğini sözlerine ekleyen Çirkin; “Tavuk gibi insan kesen, insanların kafasını kopartan, insanların kalbini çıkartan ve bu yaptıklarından sonra kendisine insan diyen bunu da Müslümanlık adına yaptığını söyleyen örgüt ile bin yıllık geleneği olan bir devletin ne işi olabilir. Bunlarla birlikte milletimiz adına aşık atılmıştır” dedi.

Toplantıya MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, MHP’nin İskenderun Belediye Başkanı İbrahim Gül, İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Musa Salık ile çok sayıda partili katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here