Meydan Mahallesi Sahilinde Kurulan Cankurtaran Ekibi Boğulmaları Önlüyor

0
123

samandağ-cankurtaran1Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesinin iş birliği ile sahilde kurulan cankurtaran ekipleri boğulmaları önlüyor. Samandağ Meydan Mahallesi Sahilindeki cankurtaran ekibi boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalan tatilcileri başarıyla kurtardı.

Samandağ sahili açık deniz olması nedeniyle akıntılı ve dalgalı olduğu zamanlarda tehlike arz ediyor. Meydan Mahallesi sahilinde görevli cankurtaranlar özveri içinde çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonları dahil haftanın 7 günü görev başında olan Cankurtaran ekibinden Mehmet Bayır yaptığı açıklamada şöyle dedi;

“Görev yaptığımız ve sorumluluğumuzda olan Meydan Mahallesi sahilinde boğulma tehlikesi yaşayan kız çocuğunu kurtarmak isteyen bir grup dahil zincirleme şeklinde boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kaldılar. Boğulma tehlikesi yaşayan gruba yetişerek son anda boğulmaktan kurtardık. Denizimiz açık olmasından kaynaklı dalgalı ve akıntılı oluyor. Bu durumda tatilcilerin denizde yüzerken cankurtaran ekibine yakın bir alanda yüzmeleri daha güvenli olacak. Boğulma tehlikesi karşısında müdahalemiz dakikalar içinde yetişerek boğulmaları önleyebilelim. Vatandaşlarımızın, yerli ve yabancı turistlerin denizde tatillerini gönül rahatlığıyla yapmaları için çalışıyoruz.”

Samandağ Belediyesi boğulmaların önünü kesmek, denizde yüzme bilincini arttırmak adına paneller düzenledi, yüzme kursları açtı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here