Litvanyalı Öğrenciler Başkan Civelek’i Ziyaret Etti

0
121

bld-litvanyaİskenderun Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu ve Litvanya Raseiniu r.Girkalnio Ortaokulu’un proje ortağı olduğu “Türk ve Litvanyalı Öğrenciler Kültürel Halı Dokuyor” isimli Hayat Boyu Öğrenme Comenius Projesi kapsamında, müdür ve öğretmenler Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’i ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarete, İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu Müdürü Aytaç Yaman, projenin Türkiye Koordinatörlüğünü üstlenen İngilizce öğretmeni Hanefi Zobar, Litvanya’dan okul Müdürü Ramunas Bruzas ve öğretmen Loreta Vaicuilene katıldı.

Proje ile ilgili bilgi veren Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hanefi Zobar, okul ortaklıkları projesinin ilk toplantısının 30 Eylül-4 Ekim 2013 tarihleri arasında İskenderun’da yapıldığını, projenin bu faaliyetine, Litvanya’daki ortak kurumdan bir öğretmen ve bir okul müdürünün katıldığını belirtti.

Projenin Türkiye koordinatörü İngilizce öğretmeni Hanefi Zobar, çeşitli aktivite programıyla iki yıl sürecek projenin, öğrenciler ve kurumlar arasında işbirliği ile öğrenciler arasında kültürel farkındalığı arttırmak ve iletişim yoluyla aslında farklı olduğu düşünülen kültürlerin, birbirlerine benzer yönlerini göstermeyi amaçladığını ifade etti.

Proje kapsamında Litvanya’dan gelen konuklar, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e Litvanya’yı tanıtan fotoğraf albümü verirken, Belediye Başkanı Yusuf Civelek de Litvanya’dan gelen okul müdürüne İskenderun’un fotoğrafının yer aldığı anı tabağı verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here