Lise Son Sınıf Öğrencisi İntihar Girişiminde Bulundu

0
75

TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi I..A., okul binasının 3. kat penceresinden atlayarak intihar girişiminde bulundu.

Son 3 yıldır ‘majör depresyon’ tedavisi gördüğü öğrenilen L.A. Adana’ya sevk edilirken, hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı.

Okul idaresi tarafından yapılan açıklamada; “TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi 12. sınıfta öğrenim görmekte olan I..A. isimli öğrencimiz, 23.02.2024 Cuma günü saat 08.00 sularında ders öğretmeninden lavaboya gitmek için izin istemiş, sınıftan çıktıktan sonra 3. kat kuzey cephe koridor ara penceresinden atlayarak intihar girişiminde bulunmuştur. Olay yerine derhal ambulans ve polis ekipleri çağrılmış, öğrencimiz olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Antakya Gülderen Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. 

Öğrencimizin yakınlarından alınan bilgiye göre daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenilmiştir. Öğrencimizin hâlihazırda majör depresyon tanısının olduğu ve 3 yıldır tedavi gördüğü bilinmektedir. Hayati tehlikesi devam eden ve ailesi ile birlikte hastanede durumu tarafımızca da takip edilen öğrencimiz, Adana’ya sevk edilmiştir.

Ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, öğrencimize acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here