Liman Güvenliği Komisyonu Kaymakam Özyiğit Başkanlığında Toplandı

0
211

liman güvenliği1İskenderun Liman Güvenliği Komisyonu, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş. ev sahipliğinde bir araya geldi.

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kıdemli Binbaşı Özden Dürüst, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, Liman Başkanı Ali Basut, TCDD Liman İşletme Kontrol Müdürü Nazmi Vural, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Osman Hatlar, Sahil Sağlık Denetleme Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Yusuf Coşkun, LimakPort Genel Müdürü Cem Aysel, İsdemir Liman Müdür Vekili Tansel Malkoç, Yazıcı Liman İşletmesi Müdürü Ökkeş Kaçın, O. Ekinci Liman İşletmesi Müdürü Mustafa Akarca ile Operasyon Şefi Vahtettin Erişen, MMK Metalurji Liman İşletmesi Müdürü Mustafa Kelleci ile Liman Direktörü Gürsel Çetin, SASA Terminali Tesis Yöneticisi Murat Karakaya, OMV Petrol Ofisi İşletme Müdürü Murat Şerbetçi, Shell-Turcas A.Ş.Tesis Sorumlusu Cahit Nayır, ANT Tesisleri Teknik Sorumlusu İsmail Kaya ile Güvenlik Sorumlusu Deniz Ağcı, Denbirport Liman İşletme Müdür Yardımcısı Ayhan Aslanderen, Dekaş-Medmarine Ortaklığı Bölge Müdürü Kadir Doğan, Assan Liman İşletmesi Teknik ve Güvenlik Müdürü Tarık Efe Kendir katıldı.

liman güvenliği2

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit tarafından açılış konuşmasının yapılmasının ardından liman işletmelerinin istatistik verileri incelenerek, daha sonra toplantı gündeminde bulunan maddeler değerlendirildi.

Limandaki uygulamalarda ve liman güvenliğine ilişkin konularda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Özyiğit, kurumlar arası işbirliğinin artırılarak sürdürülmesi ve koordinasyonun sağlıklı ve en kısa sürede sağlanabilmesi için bir takım tedbirlerin alınmasının yerinde olacağını dile getirdi. Kaymakam Özyiğit, Mülki İdare Amirliği adına Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünce kart verilmek suretiyle liman ve iskelelere girişin sağlanabilmesi ve gemi acentelerinin tekne ile gemilere personel giriş-çıkışı ve kumanya taşımaları ile ilgili uygulamalar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Kaymakam Özyiğit, toplantı gündeminde yer alan konuların değerlendirilmesi ve karara bağlanmasının ardından komisyon üyelerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here