Kimyeci: “Projeleri Hayata Geçirmek İçin Çalışmalara Başladık”

0
79

bekir altan2Payas Belediye Başkanı Altan’ı Ağırlayan Başkan Kimyeci: “Projeleri Hayata Geçirmek İçin Çalışmalara Başladık”

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’yi ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Başkan Kimyeci’nin misafirperverliği ve kadirşinaslığından dolayı teşekkür ettiğini belirten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “İl başkanımız olarak birlikte görev yaptık şimdi ise Belediye Başkanı olarak aynı işi yapan pozisyonda faaliyetlerimizi icra ediyoruz. Üç dönemi geride bırakıp 4. dönem Belediye Başkanlığı görevini yapan kardeşiniz olarak Allah yolunuzu açık etsin diyorum” dedi.

Payas Belediye Başkanı Berkir Altan ve beraberindeki heyetin yapmış olduğu nezaket ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci; “Sizlerin gerek belediyecilik açısından, gerekse sosyal konularda yaptığınız projelerinizi, düşüncelerinizi, fikirlerinizi İl Başkanlığı görevini yaptığım dönemde her yerde iftiharla ifade ettik. Nitekim bu güzel projelerinizin bazılarını Antakya’da uygulamaya başlayacağız. Seçim öncesinde halkımıza projelerimizi bir bir açıklayarak yapacağımızı taahhüt etmiştik. Şimdi onları inşallah gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladık” dedi.

Büyükşehir belediye meclisi çatısı altında Hatay’ın ayağa kaldırılması konusunda Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın gösterdiği katkı ve desteğe ayrıca teşekkür ettiğini belirten Başkan Kimyeci; “Hatay halkımızın Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis grubundan beklediği hizmetleri birlikte uygulamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu anlamda hem sağlıklı bir bütünlüğün oluşması, hem de sosyal birliktelik anlamında büyükşehrin daha sağlıklı bir yapıya dönüşmesi konusunda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“Büyükşehir Asli Görevlerini Yapmıyor”

Ramazan ayının önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden Başkan Kimyeci; “Belediyecilik sadece belli çalışmalarla sınırlı değildir. Birçok sosyal ve kültürel faaliyetleri de içinde bulunduruyor. Sosyal anlamda dayanışmayı, halkımıza, insanımıza sahip çıkmayı büyükşehir belediye meclisi ile birlikte yapabilme anlamında bir tavır ortaya kondu. Yardımların yapılması yolunda her türlü girişimlerin uygulanması için yolların açılmasını sağladık. Ancak yardımları engellediğimize ilişkin gerçeği yansıtmayan bir takım yaklaşımları esefle kınıyor, kabul etmiyoruz. Bu makamlar ağlama makamı değil, icraat makamlarıdır. Büyükşehrin görev ve sorumluluğu içinde bulunan İlçelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetler henüz şu güne kadar yaşama girmedi. Alt yapı, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi konularda büyükşehir belediyesi üstüne düşen görevi yerine getirmiş değil. Özel İdare’nin teknik personeli, bütün ekipmanları, araçları büyükşehre devredildi. Seçim gecesine kadar ilimizin dört bir köşesinde ve bütün köylerimizde Özel İdaremizin hizmetleri düzenli bir şekilde yürütülüyordu. Büyükşehre geçildikten sonra bütün bu personel ve ekipmanlar yasa gereği büyükşehir çatısı altına geçti. Şu ana kadar büyükşehrin asli görevlerini yapmakla ilgili bir gayret içerisinde olmadığını görüyoruz. Yaşanan problemleri çözmekten çok uzak bir yapı içerisinde bulunuyorlar. Bu nedenle daha sağlıklı bir çalışma yapması gereken makamların, demogoji yapmak yerine iş üretecek çalışma içerisinde olmasını vatandaşlarımız adına arzu ediyoruz. Asli görevlerimiz varken, yan görevleri öne çıkartan yaklaşımlardan uzak durmalıyız” dedi.

Ziyaretin ardından Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve beraberindeki heyetle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here