Kent Konseyi, Okul Öncesi Servis Şoförleriyle Bir Araya Geldi

0
139

kent konseyi-servis1Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı 1. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü Zabıta Trafik Amirliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi işbirliği çerçevesinde okul servislerinin denetlenmesiyle ilgili toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Muhsin Cömert, Defne Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Tacettin İnandı, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Daşre Başkanı Mehmet Bozkurt, ilçe şoförler derneği başkanları ve çok sayıda servis şoförü katılım gösterdi.

kent konseyi-servis2

2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde servis şoförlerinin hareketlerini kontrol etmek ve şoförlerin isteklerini yerine getirmek amacıyla yapılan toplantı soru cevap şeklinde gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon; “Bu toplantıyı 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlangıcında düşündük. Trafikte birçok trafik kazaları oluyor. Bu kazaların olmaması için öncelikle trafik kurallarına uyulması lazım. Karayollarının düzenlenmesi, şoförlerin ve yayaların dikkatli olmasıyla trafik daha yaşanabilir ve güvenilir hale gelebilir.

kent konseyi-servis3

Özellikle yeni okula başlayacak olan öğrenciler sizlere emanet ve sizlerin trafikte yaptığınız hareketleri gözlemliyor. Onlara örnek oluyorsunuz. Çocuklarımızın ileride trafikte kurallara uyarak hareket etmesi için siz önemli bir etkensiniz. Bu yüzden trafik kurallarına uymalıyız. Bu süreç içerisinde hepinize sağlıklı ve başarılı bir dönem diliyorum” dedi.

Şoförlerin sorularını yanıtlayan Zabıta Daire Başkanlığı, hem çözüm önerilerinde bulundu, hem de not alarak ilgili birimlere iletileceğini belirtti. Samimi bir sohbet çerçevesinde gerekleşen toplantı şoförlerin sorularına cevap alması ile son buldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here