Kaymakam Özyiğit’ten Polis Bayramı Mesajı

0
97

polis günü-kaymakamİskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Türk Polis Teşkilatının görevini fedakarca yaptığını gerektiğini canını bile hiçe saydığını belirten Kaymakam Özyiğit; “Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 169’uncu yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisinin insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin her alanda egemen kılınması olduğunu vurgulayan Kaymakam Özyiğit, bu temel ilkelerin uygulamaya geçirilmesinde de Türk Polis Teşkilatının çok önemli bir rolü olduğunu kaydetti. Kaymakam Özyiğit; “Bu duygu ve düşüncelerle, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. Yıldönümünü kutluyor,  görevi başında şehit düşen ve ansızın aramızdan ayrılan emniyet personellerimizi rahmetle; gazilerimizi, malullerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyor,  emniyet teşkilatında görev yapan tüm personelimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here