İkem Koleji, Robert Bosch Vakfı Destekli Almanya-Türkiye Öğrenci Değişim Projesinde!

0
333

ikem koleji29İKEM Koleji Almanca Zümresi tarafından uyguladığı, sınav sonucu Robert Bosch Vakfı destekli, Alman Konsolosluğu ve Goethe Enstitüsü işbirliği ile gerçekleşen öğrenci değişim projesine 11 öğrencisiyle ve proje sorumlularıyla katılacak.

Türkiye’de 300 okul arasından seçilen ve 10 okul içerisinde yer alan İKEM Koleji, ‘Ritim Duygusuyla Kültürlerarası Etkileşim Projesi’ kapsamında Almanya’daki kardeş okulu olan KOBLENZ GOETHE- REALSCHULE PLUS ile ilk buluşmasını 07-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Yerel kalmanın, kurumların çevresine sınır çizdiğine ve evrensel farkındalığın kültürlerarası etkileşimle sağlanacağına inanan İKEM Koleji, uyguladığı sınav sonucunda Robert BOSCH Vakfı destekli, Alman Konsolosluğu ve Goethe Enstitüsü işbirliği ile gerçekleşen öğrenci değişim projesine katılacak öğrencileri belirledi. KOBLENZ GOETHE- REALSCHULE PLUS okul müdürü, müdür yardımcısı ve proje koordinatörünün İKEM Koleji’ne gelişlerinin ardından 03-13 Mayıs tarihleri arasında karşılıklı öğrenci ziyareti gerçekleşecek. İKEM Kurucusu ve Genel Müdürü Levent Hakkı Yılmaz konuyla ilgili olarak; “Ortaklaşa yaptığımız öğrenci değişim projesinde İKEM Koleji olarak farklı kültürlerle erken tanışan öğrencilerimizin yaşama bakışlarının önemli ölçüde gelişeceğine inanıyoruz ve bu konuda her alanda projeye destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here