Kaymakam Özyiğit; “Huzur Dolu Bir Bayramı Gelecek Günlere Taşımalıyız”

0
33

kaymakam özyiğit8İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, yayınladığı bayram mesajında; “Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayramı daha birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir’ diye Kaymakam Özyiğit mesajının devamında şunları ifade etti;

“Bu özel günlerde kendi mutluluklarımızla birlikte, yapacağımız yardımlarla ve ziyaretlerle çevremizde ki insanlarında yaşamlarına bir nebzede olsa mutluluk katmak bu bayrama ayrı bir anlam katacaktır. Bu bağlamda, Ramazan Bayramı’nda yakınlarımıza, dostlarımıza, komşularımıza, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız bir ziyaret, vereceğimiz bir güzel mesaj ve göstereceğimiz bir içten sevgi aramızdaki mesafeleri kapatacak ve gönüllerimizi birleştirecektir.

Bir ve büyük bir Millet olma şuuru içerisinde; huzurumuzu bozmak ve aramıza fitne sokmak isteyenlerin hain emellerini boşa çıkarmalı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde huzur dolu bir bayramı gelecek günlere taşımalıyız.

İnsanımızı öteden beri birlikte tutan ve güçlü kılan bu müstesna bayram günlerinin birleştirici ve manevi gücünün, bizleri yeni ufuklara taşıyacağına inancım tamdır.

Bu güzelliklerin, huzur ve barış ortamının sürekli olmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizde görev yapan adli, askeri ve sivil erkânın, tüm kamu personelinin, özel sektör ve çalışanlarının, basın mensuplarının ve saygıdeğer İskenderun halkının bayramlarım en kalbi ve samimi duygularımla kutluyor, sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here