Kaymakam Özyiğit; “Güzel Bir Yıl Olmasını Diliyorum”

0
60

okullar açılıyor2İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, başlayan eğitim-öğretim yılı nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında ilk olarak öğrencilere seslenen Kaymakam Özyiğit; “Bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyorum” dedi.

Daha sonra velilere seslenen Kaymakam Özyiğit, çocukların yetişmesinde velilerin katkısının çok büyük olduğunu ifade ederek; “Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum” dedi.

Öğretmenlere de seslenen Kaymakam Özyiğit, “Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Kendi canımızdan çok daha değerli gördüğümüz çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here