Karasayar; “Kadınlarımız Üstlendiği Görevlerini Başarıyla Yerine Getirmektedir”

0
63

Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, yayınladığı yazılı bir mesaj ile 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı. Karasayar mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Türk Milleti’nin toplum ve aile hayatında önemli bir yeri olan kadınların, eğitimden, sağlığa, yasamadan yürütmeye, yargıdan spora, iş dünyasına kadar birçok alanda üstlendiği görevlerini başarıyla yerine getirmektedirler. Ülkemizde kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi için önemli adımlar atılmaktadır. Yenilenen ve geliştirilen yasal düzenlemeler uygulamaya konuldukça kadınlarımızın mevcut sıkıntıları daha da azalacaktır.

Cumhuriyetimizin kadınlarımıza tanıdığı haklardan yararlanarak kadınlarımızın siyasi, sosyal ve kültürel hayatta katılımcı üretken bireyler olarak var olmaları yalnızca onların değil tüm toplumun görevidir. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek herkesin sorumluluğudur.

Toplum içinde ve çalışma hayatında Türk kadınının kendi varlığını daha çok hissettirmesi dileğiyle, desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren ve bizi biz yapma yolunda yüklendikleri sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakâr kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar günü”nü en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here