İtfaiye Personeline Eğitim ve Bilgilendirme Çalışması

0
61

İskenderun Belediyesi bina ve tesislerinin yangınlardan korunması amacıyla, belediye personellerinden oluşturulan ‘Yangın söndürme’, ‘kurtarma’, ‘koruma’ ve ‘ilk yardım’ ekiplerine eğitim verildi. Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik gereğince verilen eğitim, İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Personele, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak  ‘Yangın söndürme, kurtarma, koruma’, İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi görevlisi Mehmet Elmas, ‘kurtarma’ eğitimi verirken, İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince, ‘ilk yardım’ konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Belediye Brifing Salonu’nda düzenlenen ilkyardım konulu bilgilendirme toplantısına, İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi eğitim biriminden Dr. Nermin Örnek, eğitim hemşireleri Tuğba Bilgin ve Elif Güler Güzel katıldı.

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikle, kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin, tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanım safhalarında çıkabilecek yangınların en aza indirilmesini ve herhangi bir şekilde çıkabilecek yangının can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlamak üzere, yangın öncesinde ve sırasında alınacak tedbirlerin, organizasyonun, eğitimin ve denetimin usul ve esaslarının belirlenmesi amaçlanıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here