İkem Bilim Tırı Arsuz Halkıyla Buluştu

0
73

ikem koleji61Sosyal sorumluluk çerçevesinde İkem Bilim Tırı, Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere bir ay boyunca Arsuz Halkını etkinliklerle buluşturuyor.

İkem Gezici Bilim Tırı yıl içerisinde İskenderun beldeleri ve köy okullarına yaptığı gezilerle yüzlerce öğrenci ve velilere ulaştı. Bu gezi ile halka bilimi tanıtan Bilim Tırı, bilgileri görsel ve uygulamalı olarak öğrencilere ve halka öğretti.

İkem Koleji öğretmenleri, Arsuz’da bulunan bilim tırında ‘Bilim ve Çocuk’ diyerek çıktığı bu yolda bilimsel şov deneyleri ve aynı zamanda ahşap atölyesi, mental aritmetik, beyin sporları gibi aktivitelerle halkı aydınlatıyor ve eğlendiriyor.

Özel İkem Genel Müdürü ve Kurucusu Levent Hakkı Yılmaz; “İkem Koleji Bilim Tırı, İskenderun halkı ve öğrencilerinin yanı sıra Arsuz Halkıyla da buluşuyor. Sosyal Sorumluluk projesinde değerli öğretmenlerimizin sunumlarıyla Bilim ve Çocuk diyerek çıktığımız bu yolda Tırı ziyaret eden halkımızla, bilimsel deneylerin dışında Ahşap atölyesi, mental aritmetik beyin sporları gibi aktivitelerin şölen havasında etkinliklerimizi sürdürmenin onurunu yaşıyoruz.

Bilimden habersiz çocuklarımız kalmaması amacıyla tüm Hatay bölgesindeki köy ve ilçelerdeki okullara ve halkına ulaşarak sosyal sorumluluğumuzu yerine en iyi şekilde getirmeyi hedefliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bilim ve fenle ilgili ‘Gözlerimizi kapayıp, yalnız yaşadığımızı varsayamayız.

Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız. Tersine gelişmiş, uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız: bu yaşam ancak bilim ve fenle olur. Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için bağ ve koşul yoktur’ sözlerini örnek alıp yola çıktık” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here