Hurdacı Satın Aldığı Atatürk Büstünü ADD’ye Bağışladı

0
153

atatürk büstü1Kentimizde hurdacılık yapan Murat Askay, kendisine satılan Atatürk büstünü onararak büstü Atatürkçü Düşünce Derneğine bağışladı. Duyarlı hurdacıya İskenderun Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Hurdacılık mesleği ile uğraşan Murat Askay’a ilçede hurda toplayan bir kişi tarafından Atatürk büstü getirildi. Parası ile Atatürk büstünü satın alan hurdacı Murat Askay, yeniden onardığı Atatürk büstünü İskenderun Atatürkçü Düşünce Derneğine vermeye karar verdi. Yaptığı araştırma sonucunda Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ali Akyol’a ulaşan hurdacı Askay, Atatürk büstünün değerlendirilmesini istedi. Duyarlı hurdacıyı dernek yönetimi adına teşekkür plaketi ile ödüllendiren Akyol; “Duyarlı davranışından ötürü bu arkadaşımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

  Yıllardır hurdacılık mesleği ile uğraştığını ancak ilk defa böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığını anlatan Askay ise; “Daha önce böyle bir durum ile karşı karşıya kalmadım. Karşılaşsaydık bugün yaptığımı yine yapardım” dedi. Haber: Seyit Aslan

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here