“Homoglobinopati Kontrol Stratejisi ve Eylem Planı” Toplantısı Yapılacak

0
64

talasemi eylem planı12017 Yılı Sonuna Kadar Hasta Bebek Doğumunun Önlenmesi Hedefleniyor

Önemli bir halk sağlığı sorunu olan Hemoglobinopati (Talasemi ve Orak Hücre Anemisi) ile mücadele kapsamında oluşturulan “Homoglobinopati Kontrol Stratejisi ve Eylem Planı” ile ilgili İskenderun Kaymakamlığı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı tertip edildiği duyuruldu.

12 Haziran 2014 Perşembe günü saat 10.00’da İskenderun Yeni Devlet Hastanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek olan toplantıya; kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve sivil toplum örgütleri davet edildi. Toplantıda, bu hastalıkla topyekûn bir mücadele başlatılmak ve halkın bu konuda bilinçlendirilmesini sağlamak üzere nihai hedefin ilimizde 2017 yılı sonunda Hemoglobinopati hastası bebek doğumunu önlemek olduğu yönünde bilgilendirme yapılacak olup, ayrıca eylem planı hakkında da sunum yapılacak.

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, ilk önce insan olmanın verdiği sorumluluk duygusu ile halkın bu konuda duyarlı olması gerektiğine dikkat çekerek, toplum sağlığının kalkındırılması için herkesi işbirliğine davet etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here