HATSU; “Asfaltla Kapanan Izgaralar Vatandaşı Zora Sokacak”

0
83

ızgara sorunu1Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay genelinde ilçe belediyelerinin ve temizlik görevlilerinin yapmış olduğu vurdumduymazlık sonucu caddelerin göle döneceğini açıkladı.

İskenderun ilçesine bağlı Dumlupınar, Meydan, İsmet İnönü ve Numune Mahallesinin genelinde ilçe belediyesi tarafından yapılan asfalt çalışmaları sırasında muayene bacalarının ve yağmur ızgaralarının kapatılması yağmur sonrası caddelerde su birikintilerine neden olacağını ifade eden idare, ayrıca temizlik görevlilerinin caddelerde ve sokaklarda oluşan çöpleri vb. atıkları yağmur ızgaralarına süpürmesi sonucu muayene bacalarının kapandığını kaydetti.

Tespit edilen bölgelerde inceleme başlatan HATSU, yağışların başlaması ile kapanan bölgelerde ki yaşayan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın sıkıntı çekeceğini duyurdu. HATSU Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Yapılan asfalt çalışmaları ile bazı bacalar ise çok alçakta kalarak çukur haline getirilmiştir ve trafik yönünden tehlike oluşturmaktadır. Ekipler tarafından açılmaya çalışılsa da tamamen asfaltla kapanan kısımlar zorluk çıkartmaktadır. İlk baştan önlem alınması gerekmekte ayrıca muayene bacaları ve yağmur ızgaralarının üstlerinin asfaltla kapatılması tamamen vurdumduymazlıktır.

Konunun önemine binaen yaptığımız açıklama ile en kısa zamanda İlçe belediyesi ve temizlik görevlileri tarafından yapılan hatanın düzeltilmesini ayrıca bundan sonraki yapılacak asfaltlama çalışmalarında bu konulara özen göstermeleri gerekmektedir.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here