Hataylı Ev Hanımlarından İhsanoğlu’na Maddi Manevi Destek

0
90

ihsanoğlu'na destek1Hataylı ev hanımları, kendi aralarında toplantılar yaparak Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na manevi desteğin yanında, maddi destek de verdiler. Ekmeleddin İhsanoğlu’na her türlü desteğe hazır olduklarını dile getiren Sema Uzel, ev hanımları adına yaptığı açıklamada; “Biz ev hanımları olarak böyle bir kampanya başlatmak istedik. Kısa sürede, tüm arkadaşlarımız bu önerimize olumlu yanıt verdiler. Ev hanımları olarak aramızda para topladık. Bu parayı seçim kampanyasında harcanmak üzere Cumhurbaşkanı adayımız Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na gönderiyoruz. Tüm arkadaşlarımıza gösterdikleri fedakârlıktan dolayı da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yıldır Türkiye’yi her geçen gün uçuruma götürdüğünü ifade eden ev hanımları, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istediler.

Ev hanımları aralarında topladıkları parayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na ulaştırmak üzere, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’e teslim ettiler. Bayanların bu davranışının Türkiye genelinde örnek alınması gerektiğine vurgu yapan Akgöl; “Ev hanımları çok güzel bir davranış sergilediler. Sofrada bizimde tuzumuz olsun anlayışı ile toplanan bu paranın büyük bir değeri var. Paranın miktarı az olsa da, dile gelen düşünce ve yardımseverliğin değeri çok büyüktür. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek her geçen gün büyüyecek. Anadolu’nun en ücra köşesinde yer alan insanların, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanıdıktan sonra, hiç düşünmeden destek vereceklerinden hiç şüphem yoktur” dedi.

Sürdürülen adaletsiz kampanya döneminde Hataylı kadınların ortaya koyduğu dayanışmanın çok anlamlı ve önemli olduğunu dile getiren Milletvekili Akgöl; “Bir tarafta devletin bütün olanaklarını ölçüsüzce kullanan Recep Tayyip Erdoğan diğer tarafta da halkın adayı Sayın İhsanoğlu bulunmaktadır” dedi.

Türkiye’nin geleceği için, yanlış yönlendirmelere ve dedikodulara karşı uyanık olunması gerektiğini ve halkın adayına sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Akgöl, yapılan bağışları Cumhurbaşkanı Adaylığı Bağış Hesabı, Ziraat Bankası Meşrutiyet Şubesi: IBAN: TR 69 000 1001 262 6882 727 65 002 numaralı hesaba yatırdıklarını ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here