Gönüllü İzleyici Antrenör Projesi Başlıyor

0
44

antrenör kursuTürkiye Futbol Federasyonu, yurtdışından sonra Türkiye genelinde de yetenekli çocukları ve gençleri tespit etmek için önemli bir çalışmaya imza attı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in liderliğinde gerçekleştirilen projede TFF ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği önemli bir işbirliğine gitti.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin şubelerinin bulunduğu 58 kentte toplam 75 antrenör Türk futboluna gönüllü izleyici antrenör olarak hizmet verecek. Ülke genelinde Milli Takımlar antrenörleri ve Bölge antrenörleri kanalı ile aralıksız oyuncu izleyen Türkiye Futbol Federasyonunun çalışmalarına  da büyük destek sağlayacak projeyle, Türkiye çapında yetenekli futbolcuların en hızlı ve doğru şekilde tespit edilmesi amaçlanıyor.

TÜFAD Genel Merkezi tarafından belirlenen bu isimlere Türkiye Futbol Federasyonu tarafından oyuncu ve maç izleme antrenörlüğü (scouting) eğitimi verilecek. Ardından projede yer alan antrenörler, İllerindeki Elit Akademi Ligi, Bölgesel Gelişim Ligi ve yerel lig karşılaşmalarını izleyerek, tespit ettikleri yetenekli oyuncuları raporlayacak. Gönüllü izleyici antrenörler bu liglerin yanı sıra çocuk futbolu organizasyonlarını da gözlem altına alacak.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim geçen hafta da yurtdışındaki Türklere çağrıda bulunarak; “Gönüllerin ve Gönüllülerin Milli Takımlarını” oluşturmak için dünyanın her noktasındaki yetenekli Türk oyuncuları bulmak amacıyla tüm Türk vatandaşlarımızın gönüllü olarak yer alacağı projeyi hayata geçirmişti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here