“Eğitimden Başka Güvencemiz Yok!”

0
87

arsuz-ilköğretim haftası1Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Törenlerinde Önemli Bir Noktanın Altını Çizdi:

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası açılış töreni Arsuz’da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Uluçınar İlköğretim Okulunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Garnizon Komutanı Deniz Albay Ahmet Özturşucu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın, Arsuz İlçe Emniyet Müdür Vekili Hacı Osman Akçakoca, Arsuz Jandarma Komutanı Nadir Bilbay, veliler, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilerin, ‘Hoş Geldiniz’ seremonisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını Uluçınar İlköğretim Okulu Müdürü Hakan Kuş yaptı. Daha sonra kürsüye gelerek günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın, geçtiğimiz yıl TEOG sınavına katılan Arsuzlu öğrencilerin yüzde 92’sinin çeşitli liselere yerleştiğine dikkat çekerek, öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduğunu söyledi. Eğitimde başarının öğretmen, öğrenci ve veli üçgeni arasındaki dengenin kurulmasına bağlayan Tanın, yeni eğitim-öğretim yılında da başarılarının artarak devam edeceğine inandığını vurguladı.

arsuz-ilköğretim haftası2

Arsuz’a 3 Yeni Lise…

Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal ise, eğitimin Türkiye’nin geleceğine açılan pencere olduğunu belirtirken; “Arsuz’da 94 okul, 1017 öğretmen ve 14.406 öğrenci ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Bunlar tabiî ki küçük rakamlar değil. 81 bin nüfuslu bir ilçe için çok iyi bir eğitim kadromuz olduğunu söyleyebiliriz. Arsuz, ilçe olduğu günden itibaren yaptığımız araştırmalarda derslik başına düşen öğrenci sayısı açısından ilköğretimden ziyade, lise açığımız olduğunu gördük. Bu yıl devletimizin bütçesinden üç adet lise yapılmasının programını oluşturduk. Bunlar Konacık ve Arsuz merkezde birer Anadolu Lisesi ile Gözcüler’de mesleki ve teknik lisedir. Bunlar açığımızı kapatmayacak ama önümüzdeki yıllarda da lise yapılması için gereken çalışmaları yapacağız” dedi.

arsuz-ilköğretim haftası3

Eğitim-Öğretim Yılı Fidanı Dikildi

Yapılan konuşmalar, gösteriler ve şiirlerin okunmasının ardından,  mezun öğrenciler, okula yeni başlayan öğrencilere Türk Bayrağı’nı teslim etti. Daha sonra beşinci sınıf öğrencilerinin ilkokul öğrencilerine çeşitli hediyeler vermesinin ardından Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Garnizon Komutanı Deniz Albay Ahmet Özturşucu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha okulun bahçesine 2015-2016 eğitim-öğretim yılı fidanını dikti. Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal’ın temsili ders zilini çalmasının ardından, yeni eğitim-öğretim yılı start aldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here