Dörtyol’a Kompleks Şeklinde Sağlık Merkezi Kurulacak

0
193

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin başhekimliğine atanan Dr. Zafer Terzi ve hastanenin müdürlüğüne atanan Turan Sıçramaz’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Milletvekili Türkoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyarete, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan ve AK Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy’un yanı sıra, AK Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik ettiler.

Milletvekili Türkoğlu ve AK Parti yönetiminin ziyareti ile onure olduklarını dile getiren Dörtyol Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Zafer Terzi, hastanenin genel durumu hakkında bilgi verdi. Hastanede 10 diş hekimi ile mesai yaptıklarını söyleyen Terzi, 4 yeni diş hekiminin gelmesi ile de hekim sayılarının 14’ü bulacağını belirtti. Hastanenin merkez binasının Dörtyol’un Çaylı Mahallesi’nde olduğunu ifade eden Terzi; “Çaylı’daki merkez binamızın yanı sıra; Özerli Mahallesi’nde ve Karakese Belediyesi’nde bulunan diğer iki binamızda da vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz” dedi. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin üç ayrı yerde hizmet vermesinin zorlukları olduğunu dile getiren Terzi; “Biz şu an 180 bin’lik bir nüfusa hizmet sunmaktayız. Lakin üç farklı merkezden sunulan hizmetin bu malum karmaşık yapısı, iş gücü ve mali kayba neden olduğu gibi hizmet alan hastalarımız açısından da sorun yaratmaktadır. Bu sebeple etkin ve rantabl olması açısından hizmet sunumunun tek merkezden yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Her klinikte 4 hekimin aynı anda çalıştığını belirten hastane müdürü Turan Sıçramaz da; “Diş hekimi atamalarında 4 yeni diş hekimi daha hastanemizde hizmet verecektir. Lakin yeni klinik açacak odamız bulunmamaktadır” diye konuştu.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da, halka yerinde ve etkin bir sağlık hizmetinin verilebilmesi açısından Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin tek merkezde toplanması gerektiğinin altını çizdi. 213 ada, 368 parsel, 30 bin metrekare’lik taşınmaz üzerine inşa edilecek olan yeni devlet hastanesi projesine Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin de dâhil edilmesi için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nda ilgililerle çalışma yapıldığının bilgisini veren Türkoğlu; “Şimdiki devlet hastanemizin hemen yukarı tarafındaki TSK’dan Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 30 bin dönümlük arazi üzerinde temelini yakın zamanda atacağımız devlet hastanemize ek olarak, yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin de dâhil edilmesi ile bu alanı büyük bir sağlık kompleksine dönüştürmeyi arzuluyoruz” dedi.

AK Parti Hatay İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan ile birlikte klinikleri tek tek gezen Türkoğlu, hekimlerle ve hastalarla bir süre sohbet etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here