Cinayetin Ardındaki Sis Perdesi Henüz Aralanamadı

0
43

cinayet haberi2Antakya’da 3 Suriyelinin kaldığı evde öldürülmesi olayı ile ilgili soruşturmada, henüz somut bir delile ulaşılamadı. Olayın, evde fuhuş yapılması ile ilgili olabileceği öne sürülürken, katil ya da katilleri bulmak için çevredeki güvenlik ve mobese kameralarını incelemeye alan polis, fuhuş iddialarıyla ilgili de araştırma başlattı.

Evde Ölü Olarak Bulunmuşlardı

Yaklaşık bir yıl önce Suriye’deki iç savaştan kaçarak ilimize gelen 21 yaşındaki Mohammad A.A., ile 23 yaşındaki H.H. ve 26 yaşındaki M.H. adlı kadınlar, merkez Akdeniz İlçesi Meydan Mahallesi Saka Çarşısı Aysel Sokak 54 numaralı binanın 3’üncü katındaki dairede oturmaya başladı.

Su faturasını vermek için salı günü daireye giden ev sahibi Songül K., kapının açılmaması ve evden pis kokular gelmesi üzerine yedek anahtarla girdiği evde 3 Suriyelinin çürümeye başlamış cesetleriyle karşılaştı. Başlarına tabancayla ateş edilerek öldürüldüğü belirlenen Mohammad A.A., H.H. ve M.H.’nin cesetleri olay yerinde yapılan incelemenin ardından Antakya Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılırken, ev de savcılık tarafından olay aydınlatılana kadar mühürlendi.

Soruşturma Devam Ediyor

Olay gününden 2-3 gün önce öldürülmüş olabileceği tahmin edilen Suriyelilerin cesetleri, yeri ve ismi açıklanmayan bir yerde toprağa verildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, çevredeki tüm güvenlik ve mobese kamera görüntülerini incelemeye aldı. Ev sahibi Songül K. ile çevredeki vatandaşların bilgisine de başvuran polis, incelediği görüntülerde olayın faili olabilecek bazı kişileri belirlediği belirtildi. Polis, bu kişilerin kimliğini ve yerlerini tespit etmek için çalışma başlattı. İlk araştırmada Songül K.’nın olayla ilgisinin olmadığı saptandı.

Fuhuş Yapıldığı İddiası…

Aralarında ailevi ve akrabalık bağı olmayan Mohammad A.A., H.H. ve M.H.’nin kim ya da kimler tarafından neden öldürüldüğüne ilişkin çalışmalar devam ederken, evde fuhuş yapıldığı iddia edildi. Mahalle sakinleri, birlikte kaldığı H.H. ve M.H.’yi para karşılığı başka erkeklere pazarlayan Mohammad A.A.’nın olaydan 2-3 gün önce eve gelen müşterilerle tartıştığını ve bu kişilerin daha sonra geri dönüp evdekileri öldürmüş olabileceğini öne sürdü. Bu iddiaları dikkate alan polis de bu yönde araştırma başlattı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here