“Cilvegözü’ndeki Patlamada Ölenlerin Katilleri Ankara’dadır”

0
72

CHP Hatay Milletvekili Dudu, Reyhanlı’daki Patlamada Ölenlerin Ailelerini Ziyaret Etti…

CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu hafta sonunda Reyhanlı’yı ziyaret ederek, Cilvegözü’ndeki patlamada ölen vatandaşların ailelerine taziyede bulundu. Ziyaretler sırasında ölenlerin aileleri ile sohbet ederek sorunlarını dinleyen Milletvekili Dudu, AKP Hükümetinin Suriye sorununda baştan beri yanlış politikalar izlediğini, bunun da en büyük zararının başta Reyhanlı olmak üzere, Hatay’a olduğunu belirtti.

Ölenlerin yoksul aile bireyleri olmasının dikkat çekici olduğunu da belirten Dudu; “Ölen vatandaşlarımızın birisi simit satan bir çocuğumuz 14 yaşında, bir başkası kebap servisi yapan 15 yaşında bir gencimiz, bir diğeri 28 yaşında 40 gün önce baba olmuş, diğeri de 36 yaşında. Ölen vatandaşlarımızın hepsi de ailelerinin geçimini sağlamak için Cilvegözü’nde bulunuyor. Nereden geldiği malum bir bomba bu canlarımızı aramızdan aldı.

Bomba patladığı günden bu yana hiçbir yetkili ya da Bakan bu konuda konuşmuyor. Bu çok manidar bir sessizlik, Hatay’ı bomba ve silah deposu haline getiren, sınır güvenliğini bırakıp, tüm Suriye sınırını yolgeçen hanına çeviren, AKP Hükümeti bir haftadır Cilvegözü konusunda tek bir söz bile söylemiyor. Belen’de ve başka yerlerde yakalanan yüzlerce kilo patlayıcı konusu da tam bir soru işareti.

Bütün bu verileri bir araya getirdiğimizde sorumluların Ankara’da olduğu açıkça görülmektedir. Hatay’ın, Reyhanlı’nın insanlarını ekmeksiz ve işsiz bırakan AKP Hükümeti ve Başbakan Erdoğan’dır. Şimdide elleri kana bulanmıştır. Reyhanlı’da ölenlerin katillerini başka yerde aramanın gereği yok. Yetkililer katilleri ciddi olarak arıyorlarsa, Ankara’ya baksınlar. Çünkü Cilvegözü’ndeki patlamada ölenlerin katilleri Ankara’dadır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here